יאכטה היא כלי שיט יוקרתי המיועד בעיקר להנאה. בדרך כלל מדובר בספינה קטנה ומהירה עם סיפון אחד בלבד. ישנם שני סוגים עיקריים של יאכטות: יאכטת מפרשים ויאכטה מנועית. בישראל, החוק מבחין בין יאכטות המשמשות לפנאי ליאכטות מסחריות. נדרש רישיון מסוג שונה ליאכטה המשמשת לפנאי וכן ליאכטה מסחרית. כמו כן, קיימת הבחנה בין יאכטה קטנה המוגדרת כסירה, לבין יאכטה גדולה המוגדרת כאוניה. במאמר זה נדון בפרמטרים שחשוב לבדוק כאשר בוחרים יאכטה מנועית למכירה.

יאכטה מנועית למכירה מיד שניה לעומת יד ראשונה

מחיר יאכטה מנועית למכירה מיד שניה, זול יותר ממחיר יאכטה מנועית חדשה. משום כך, כאשר בוחרים לרכוש יאכטה מיד שניה, ניתן למצוא כלי שייט איכותיים יותר בפחות כסף. זהו פתרון אידיאלי עבור אנשים המעוניינים לרכוש יאכטה אך לא רוצים להשקיע את הסכום הנדרש לרכישת כלי שיט חדש. אולם, בעת בחירת יאכטה מיד שניה, יש לבדוק מספר סוגיות על מנת להימנע ממפח נפש עתידי:

  • מטרת השימוש – הסוגייה החשובה ביותר. לאיזה צורך בדיוק היאכטה עתידה לשמש אתכם? אם אתם מתקשים לענות על שאלה זו, אנו ממליצים שתקדישו לכך מחשבה מעמיקה. שימושים נפוצים הינם, הפלגות משפחתיות קצרות, חופשות בחוץ לארץ, ספורט ימי או דיג ספורטיבי.

  • אורך ההפלגה – יאכטות מסוגים שונים מתאימות לאורכי הפלגה שונים. חשוב לבחור סוג יאכטה שיתאים לצרכים הייחודיים שלכם מבחינת העמידות של כלי השיט.

  • מקום ההפלגה – אם אתם מתכוונים להפליג רק בחופי ישראל, כמובן שתידרש לכם יאכטה מסוג שונה מיאכטה המתאימה לשיט בינלאומי. 

  • מצב התחזוקה – יש לוודא שכל הרכיבים של היאכטה תקינים, שהמערכות הנדרשות קיימות ועובדות ושכל האביזרים במצב תקין ועובד.

התאמה לצרכים ולרצונות שלכם

מגוון היאכטות המוצעות למכירה בשוק הישראלי הוא גדול למדי. משום כך, בעת בחירת יאכטה מנועית למכירה מיד ראשונה או מיד שניה יש לשקול עוד מספר פרמטרים:

  • יש להתאים את סוג היאכטה לסוג הרישיון שברשותכם. אם ברשותכם רישיון סקיפר לספינה עד 24 מטרים, מן הסתם לא תוכלו להפליג בספינה גדולה יותר. 

  • אם אתם עתידים להפליג הרבה בים סוער, מן הסתם תידרש לכם יאכטה מסוג עמיד יותר. מימי הים התיכום למשל, עלולים להיות קשים יותר מהמים המצויים בכנרת.

  • יש לשים לב למספר האנשים שנרצה שיפליגו איתנו ביאכטה. יאכטה קטנה פחות תתאים למספר גדול יחסית של מפליגים.

  • יש לקחת בחשבון את רמת החיים המבוקשת על גבי היאכטה. אם ברצונכם ברמת חיים גבוהה, ייתכן ותהיו מעוניינים ביאכטה עם מרחב גדול יותר ועם מתקנים רבים ומשופרים.

היכן מומלץ לרכוש יאכטה מנועית

כאמור, רכישת יאכטה מנועית למכירה עשויה להיות מאתגרת. יש לקחת בחשבון מאפיינים ופרמטרים שונים כגון מטרת השימוש, אורך ההפלגה, מקום ההפלגה ומצב התחזוקה. בנוסף יש לקחת בחשבון את סוג הרישיון שברשותכם, רמת החיים בה אתם מעוניינים ומספר האנשים העתידים לקחת חלק בהפלגה. על מנת לבצע שקלול חכם ונכון של כלל הנתונים הללו, מומלץ להיעזר בשירותיו של גוף מנוסה ומהימן שיוכל לעשות עבורכם את הסינון הראשוני וגם לעמוד אחר כך בקשר מול המוכר כדי לסגור את כל הפרטים. חברת אזימוט ישראל, מובילה את ענף היאכטות בארץ כבר מאז שנת 2003. אנו משמשים כיבואן רשמי של מיטב המותגים הבינלאומיים המובילים בעולם. אז אם חיפשתם לרכוש יאכטה מנועית מיד שניה או מיד ראשונה, הגעתם למקום הנכון. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם שירות מעולה.