הצוות שלנו יעזור לך למצוא את היאכטה יד 2 המושלמת עבורך, נודא שתקבל את היאכטה האידיאלית עבורך במחיר הטוב ביותר, עם השירות הטוב ביותר

סינון לפי:

החלטתם שאתם רוצים לקנות יאכטה, אתם כבר חולמים בהקיץ במהלך היום וממש יכולים להרגיש את הרוח בפנים ולשמוע את הגלים ואת קריאות הציפורים מעל ראשכם. את הצעד הראשון (והחשוב), כבר עשיתם. אך איך יודעים כיצד לבחור את היאכטה המתאימה בשבילכם? במה צריך להתחשב לפני הקניה ואיך מתנהל תהליך הרכישה?

כאשר מדברים על קניית יאכטה, ישנם דגשים חשובים שכדאי להכיר. במאמר זה תמצאו את כל המידע הנדרש בכדי לרכוש את היאכטה המושלמת בשבילכם. הרימו עוגן, אנחנו מתחילים.

מהו התקציב שלכם?

 בכל קניית יאכטה יש להתחשב בתקציב העומד לרשותכם בתהליך בחירת היאכטה. לא תרצו לבזבז את זמנכם ולהתלהב על יאכטה שאינה נמצאת בטווח התקציב שלכם. בעת הגדרת בתקציב, יש להתחשב לא רק בעלות הרכישה עצמה, אלא גם בעלויות השנתיות קבועות או חד פעמיות, ואת התשלומים הנלווים לקניית היאכטה. בין השאר, יש לחשב את עלויות העגינה במרינה, ביטוחים רלוונטיים, רישוי, תחזוקת הסירה, חלקי חילוף ואף טיסות אם היאכטה עוגנת בחוץ לארץ.

מחיר יאכטה יד 2 זול יותר ממחיר יאכטה חדשה, מה שמאפשר לקנות כלי שייט גדול יותר ואיכותי יותר.

בחירת יאכטה המתאימה לצרכים שלכם

הדבר הראשון שיש לבחון הוא התאמת הרישיון שברשותכם לסוג ביאכטה. הרי אם אין ברשותכם רישיון להשטת יאכטה עצמה ב', לא יעזור לכם לרכוש אחת כזו.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מקום וסוג ההפלגות אותן את מתכננים לעשות. אם אתם מתכננים להשיט את היאכטה בכנרת או בים האדום תוכלו לבחור כל יאכטה כיוון שהמים יחסית רגועים שם. לעומת זאת, בים תיכון התנאים עלולים להיות קשים יותר, ולכך מומלץ להתייעץ עם מומחה מתאים לבחירת היאכטה הנכונה.

שאלות נוספות שעליהם תצטרכו לענות כשאתם באים לבחור יאכטות למכירה הן האם תצאו להפלגות קצרות של יום או הפלגות ארוכות? האם תעסקו בדיג, צלילה או כל פעילות הדורשת התאמות מיוחדות אחרות? מהו מספר המפלגים הצפוי והאם חשוב שתוכלו להשיט את היאכטה לבדכם? לאיזה רמת חיים אתם מצפים בעת ההפלגות על היאכטה? מהו המרחב הפנימי הדרוש לכם? ומי והיכן יבוצעו עבודות התחזוקה?

חשוב להשיב על שאלות אלו בכנות כיוון שהתשובות קריטיות להגדרת היאכטה המתאימה לצרכים שלכם. בהתאם לתשובות אלה תוכלו להבין מה גודל היאכטה וכמה תאים תצטרכו בה, מהי הקיבולת הנדרשת של מכלי המים והדלק, הספק המנוע\מערך המפרשים, ציוד אלקטרוני נדרש ועוד.

בדיקת היאכטה

לאחר שאתם יודעים באיזה סוג יאכטה אתם מעוניינים יש לבדוק את גוף הסירה בבדיקה ראשונית ולקחת אותה להפלגת ניסיון. באמצעות בדיקה פיזית של גוף היאכטה תוכלו להבין את מצבה גם בלי להיות מומחים גדולים. בדקו עם יש בגוף הסירה חלודה, וסימני מין ושמן, בדקו כל מה שעולה על דעתכם בכדי לראות תקינות מלאה (פתחו ארונות, הרימו את לוחות הרצפה וכו' ), בצעו סקירה ויזואלית של תא המנוע ולוח החשמל.

בקשו לראות את מסמכי היאכטה, וודאו מי הם בעליה, שכלי השייט אינו ממושכן ושכל הרישיונות בתוקף. בעת ביקורכם ביאכטה ילווה אתכם הסוכן האמון על מכירתה, וודאו שאתם מקבלים תשובות אמינות ומלאות לשאלותיכם, צלמו ותעדו כל מה שאתם רואים ואת המסמכים הרלוונטיים.

מומלץ לבצע את ההפלגה הניסיונית בנוכחות סוקר יאכטות מוסמך, אך אם בעל היאכטה מסכים, כדאי לבצע גם בדיקה ראשונית בעצמכם. חווית ההפלגה שלכם, תעזור לכם לגבש את עמדתכם בנוגע לקניית היאכטה ולהבין אם היא מספקת אתכם ואם יש לכם חיבור רגשי אליה.

יאכטות למכירה- סיכומו של דבר

לסיכום, בבחירת יאכטה ישנם מספר פרמטרים קריטיים שבהם יש להתחשב. חשבו עם עצכם איך תרצו שיראו ההפלגות העתידיות עם היאכטה, תוך התחשבות בתקציב שלכם, בכישורי ההפלגה שלכם ובזמן שתוכלו להשקיע בכך.

בין אם תקנו כלי שייט חדש או יאכטה יד שניה, בחרו לאחר סקר ובדיקה מעמיקים. השקעת הזמן והמשאבים לפני הקנייה תחסוך לכם הרבה כאב ראש עתידי. בהצלחה!

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 21   ממוצע: 4.9